Usługi

Specjalistyczny Gabinet Weterynaryjny "Pod Skrzydłami" wchodzi w skład sieci gabinetów weterynaryjnych Centrum Zdrowia Gołębi. Jesteśmy Specjalistyczną placówką weterynaryjną,która zajmuje się diagnostyką chorób ptaków i pszczół w powiecie sochaczewskim.

W Gabinecie świadczymy usługi specjalistyczne z zakresu:

  • Leczenia i profilaktyki chorób gołębi (ozdobnych oraz pocztowych) i ptaków ozdobnych (papug, kanarków, gwarków, astryldów i innych),
  • Leczenia i profilaktyki chorób drobiu, w tym drobiu: łownego, ozdobnego, wodnego oraz strusi,
  • Obsługi wielkotowarowych ferm drobiu w pełnym zakresie usług (z wyjątkiem dezynfekcji obiektów)
  • Diagnostyki i leczenia chorób pszczół


Gabinet nie jest ośrodkiem leczenia dzikich zwierząt, nie posiada szpitala dla dzikich ptaków.

Gabinet oferuje kompleksową obsługę ferm drobiu tj. leczenie, szczepienie, sekcje, badania anatomopatologiczne, szczegółową diagnostykę mikrobiologiczną z uwzględnieniem antybiotykoterapii. Na fermy i do większych hodowców gołębi dojeżdżamy na terenie całej Polski.

Badania parazytologiczne ptaków wykonujemy na wysokiej klasy nowoczesnym sprzęcie firmy Leica. Posiadamy własne mikrobiologiczne laboratorium weterynaryjne. Wszelkie badania bakteriologiczne, mykologiczne i testy lekooporności wykonujemy na miejscu.

Podczas każdego badania sekcyjnego ptaków od razu dokonujemy badania histopatologicznego przy pomocy nowatorskich technik barwienia i oceniamy preparaty na sprzęcie mikroskopowym w technologii kontrastowo-fazowej firmy Leica. Dodatkowo wszelkie wymazy i próby zarówno od ptaków żywych i martwych od razu są przekazywane do naszego Mikrobiologicznego Laboratorium Weterynaryjnego "Pod Skrzydłami".

Jako jedna z nielicznych Praktyk Drobiarskich nasza lecznica posiada profesjonalną certyfikowaną japońską maszynę do szczepienia drobiu metodą aerozolową firmy Maruyama. 

W lecznicy można kupić renomowane preparaty dla gołębi i ptaków ozdobnych firmy Centrum Zdrowia Gołębi VET-Animal. Posiadamy pełną ofertę leków i preparatów do pielęgnacji pszczół firmy Vet-Animal. Jesteśmy dystrybutorem szerokiej gamy leków zarejstrowanych w polsce dla pszczół od importera firmy VET-Animal.