Usługi

Specjalistyczny Gabinet Weterynaryjny "Pod Skrzydłami" wchodzi w skład sieci gabinetów weterynaryjnych Centrum Zdrowia Gołębi. Jesteśmy jedyną Specjalistyczną placówką weterynaryjną w powiecie sochaczewskim.

W Gabinecie świadczymy usługi specjalistyczne z zakresu:

  • Leczenia i profilaktyki chorób gołębi (ozdobnych oraz pocztowych) i ptaków ozdobnych (papug, kanarków, gwarków, astryldów i innych),
  • Leczenia i profilaktyki chorób drobiu, w tym drobiu: łownego, ozdobnego, wodnego oraz strusi,
  • Obsługi wielkotowarowych ferm drobiu w pełnym zakresie usług (z wyjątkiem dezynfekcji obiektów)
  • Diagnostyki i leczenie chorób pszczół

Dodatkowo świadczymy usługi z zakresu:

  • Profilaktyki psów oraz kotów (szczepienia ochronne, odrobaczenie, ochrona przeciwkleszczowa)

Gabinet nie jest ośrodkiem leczenia dzikich zwierząt, nie posiada szpitala dla dzikich ptaków.

Gabinet oferuje kompleksową obsługę ferm drobiu tj. leczenie, szczepienie, sekcje, badania anatomopatologiczne, szczegółową diagnostykę mikrobiologiczną z uwzględnieniem antybiotykoterapii. Na fermy i do większych hodowców gołębi dojeżdżamy na terenie całej Polski.

Badania parazytologiczne ptaków wykonujemy na wysokiej klasy nowoczesnym sprzęcie firmy Leica. Posiadamy własne mikrobiologiczne laboratorium weterynaryjne. Wszelkie badania bakteriologiczne, mykologiczne i testy lekooporności wykonujemy na miejscu.

Podczas każdego badania sekcyjnego ptaków od razu dokonujemy badania histopatologicznego przy pomocy nowatorskich technik barwienia i oceniamy preparaty na sprzęcie mikroskopowym firmy Leica. Dodatkowo wszelkie wymazy i próby zarówno od ptaków żywych i martwych od razu są przekazywane do naszego Mikrobiologicznego Laboratorium Weterynaryjnego "Pod Skrzydłami".

Jako jedna z nielicznych Praktyk Drobiarskich nasza lecznica posiada profesjonalną certyfikowaną japońską maszynę do szczepienia drobiu metodą aerozolową firmy Maruyama. 

W lecznicy można kupić renomowane preparaty dla gołębi i ptaków ozdobnych firmy Centrum Zdrowia Gołębi VET-Animal. Mamy także w sprzedaży szeroką gamę preparatów witaminowych i przeciwkleszczowych dla psów i kotów. Posiadamy pełną ofertę leków i preparatów do pielęgnacji pszczół firmy Vet-Animal. Jesteśmy dystrybutorem jedynego skutecznego w Polsce leku przeciwko warozie o nazwie Apiguard. Posiadamy także w ofercie nowe leki do zwalczania warozy u pszczół Thymovar i Apilife.

Dla producentów drobiu polecamy znakomite suplementy diety firm Vetos Farma, Calier i Fatro.