O mnie

Lek. wet. Mariusz Krawczyński specjalista chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych.

Ukończyłem studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 2013 r. otrzymałem tytuł specjalisty chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych przez Krajową Komisję do spraw specjalizacji Lekarzy Weterynarii. 

Pracowałem w lecznicach w Polsce oraz klinikach dla ptaków oraz drobiu w Niemczech. Od marca 2014 r. prowadzę Specjalistyczny Gabinet Weterynaryjny "Pod Skrzydłami" w Sochaczewie.

Chętnie dzielę się swoją wiedzą z zakresu chorób ptaków na łamach wielu ogólnopolskich czasopism specjalistycznych zajmujących się tematyką hodowli gołębi i drobiu np. "Poradnik Hodowcy", w których bardzo często można spotkać moje artykuły. Często też prowadzę wykłady i warsztaty z zakresu chorób ptaków podczas wystaw i spotkań z hodowcami gołębi i drobiu. Sprawuję też opiekę nad Wspólnymi Gołębnikami, wieloma dużymi hodowlami gołębi oraz obsługuję wielkotowarowe fermy drobiu na terenie województwa łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

Moim celem jest popularyzacja zachodnich wzorców medycyny weterynaryjnej wśród polskich lekarzy weterynarii, hodowców wszelkiego inwentarza i miłośników zwierząt.

Hodowcom Drobiu staram się zapewnić maksymalną wydajność produkcji przy najmniejszych kosztach według zachodnich standardów.

Wir sprechen Deutsch.